SARBA

Webová stránka značky: SARBA

logo_sarba

O Spoločnosti

Spoločnosť SARBA SpA vyrába detské ihriská certifikované pre verejnosť podľa EN 1176, outdoor fitness prvky, crossfit zostavy, multifunkčné ihriská a športoviská, zariadenia pre seniorov, priamové záhrady pre potreby seniorov, ale aj osôb s fyzickým postihnutím či demenciou (napr. Alzheimerove ochorenie a iné choroby spojené so starnutím),  a mestský mobiliár najvyššej kvality už od roku 1959, svojim klientom teda ponúka viac ako 50 ročné skúsenosti v tejto oblasti.
Sarba sa radí medzi popredných výrobcov, čo sa týka kvality i poskytovaných služieb. Svoje výrobky dodáva do celej Európy.

Všetky prvky sú vyrábané z vyberaných materiálov, ktoré sú vďaka unikátnemu spôsobu opracovania vysoko odolné voči poveternostným podmienkam a vandalizmu. Vďaka skrytej kovovej konštrukcii v drevených zostavách zostávajú tieto stabilné, pevné a bez vŕzgania aj po dlhých rokoch intenzívneho používania. Všetky tieto aspekty určujú aj cenu detských ihrísk Sarba. Sú síce finančne náročnejšie, no spokojnosť a bezpečnosť detí sú zaručené.

75_piccolaareacomunale-web

Výroba sa zameriava na dve hlavné línie:
Líniu Classic charakterizujú prvky vyrobené z dreva, lakovaných viacvrstvových poťahovaných panelov so spevnenou konštrukciou a klasickým dizajnom. Pri výrobkoch z línie Space City využíva Sarba hrubé oceľové trubice galvanizované a lakované práškovou farbou. Výrobky z línie Space predstavujú najmodernejší dizajn, no v prvom rade boli vytvorené ako nezničiteľné detské ihriská.

Výroba

Detské ihriská sú navrhované aj vyrábané vrámci areálu sídla spoločnosti v mestečku Carpi pri Modene, ktorý zaberá 12 000 m2. Všetky výrobky sú starostlivo vyrábané a povrchy remeselne povrchovo opracované. Oddelenie drevovýroby, lakovne a mechaniky využívajú prístroje poslednej generácie.

Tradícia

Spoločnosť Sarba začala svoju činnosť v roku 1959. Od úplného začiatku sa výrobky vyznačujú vlastnosťami, ktoré ponúka svojim klientom už viac ako 50 rokov: vecnosť, pevnosť a bezpečnosť výrobkov, ktoré majú vydržať dlhé roky. Toto sprevádza výrobu už tri generácie. Heslo „Passion for Play“ (Vášeň pre hru) vyjadruje tradíciu i filozofiu spoločnosti Sarba.

Filozofia

Výsledkom mnohých štúdií zameraných na hry bolo uznanie ich dôležitosti v procese mentálneho i fyzického vývoja detí. Detská hra pomáha nadobúdať sebavedomie a integrovať sa do spoločnosti. Vyrovnaný a kľudný dospelý jedinec bol určite v minulosti dieťaťom, ktorý mohol prostredníctvom hier voľne vyjadriť samého seba. Detské ihriská zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v zdravom vývoji detí. Tieto miesta preto musia zaručiť najvyššiu bezpečnosť a nerušenú hru detí. Cieľom spoločnosti Sarba je prispieť k lepšej budúcnosti všetkých detí.

Linea classic

Líniu Classic predstavuje dôkladný dizajn, ktorý je výsledkom neustáleho štylistického výskumu tvarov a farieb, ktorého cieľom je ideálna fantastická i mytologická scenéria.

Space City

Línia Space City predstavuje budúcnosť a inovatívnosť. Materiály a pevnosť konštrukcií prispievajú k maximálnemu zníženiu údržbových nákladov. Tvary a dizajn sú moderné a prepracované, jedným slovom jedinečné.

Kvalita

Certifikát ISO 9001 je dôkazom toho, že výrobky spoločnosti Sarba sú radené medzi najkvalitnejšie svojho druhu.

Ekológia

Zárukou starostlivosti o prírodu a jej ochranu je prísny program, ktorým spoločnosť Sarba monitoruje všetky fázy výroby. Sarba je držiteľom prestížneho certifikátu environmentálneho manažérstva ISO 14001.

Projekt

Vytvorenie funkčného detského ihriska nie je len otázkou dodania a montáže jednotlivých prvkov. Správne plánovanie berie do úvahy aj všetky prítomné faktory okolitého prostredia, ako napr. typ terénu, dispozičný priestor, prístup k ihrisku, prvky mestského mobiliáru a možné rizikové faktory. Každú kúpu detského ihriska a mestského mobiliáru by mal predchádzať starostlivo vypracovaný projekt, vďaka ktorému sa v budúcnosti vyhnete neželaným prekvapeniam.

melidespace3d_copia_(2)

Váš projekt od A do Z od SARBA

Identifikácia výrobku & Identifikačný štítok

Všetky prvky detských ihrísk Sarba sú označené štítkom s identifikačnými údajmi, náležitými normami a rokom výroby. Kód vytlačený na štítku nachádzajúcom sa na každom zariadení umožňuje identifikáciu výrobku aj po mnohých rokoch.

Materiály

O správnosti Vašej voľby sa presvedčíte kontrolou použitých materiálov
Prvky detských ihrísk Sarba sú skonštruované takým spôsobom, ktorý zaručuje maximálnu efektivitu a bezpečnosť na dlhú dobu.
Nosná drevená konštrukcia je vystužená oceľovým rámom, vďaka čomu zostavy odolávajú klimatickým zmenám. Panely sú vyrobené z vrstiev masívneho dreva, lakovanej fenolovej dýhy alebo laminátu HPL pre vonkajšie použitie. Šmýkacie plochy šmýkačiek sú vyrábané zo sklovlákna vystuženého oceľovou konštrukciou, z lakovanej fenolovej lepenej dýhy alebo z extra hrubého vrstveného laminátu, kým spodná časť je z nerezovej ocele. Siete a laná sú vyrábané z pevného polyesterového nylonu vystuženého oceľovou žilou, ktoré tak predstavujú optimálne riešenie pre lezecké a sieťové zostavy. Ďalšiu možnosť predstavujú pevné navzájom prepletené oceľové vlákna potiahnuté polyesterom. Spojovacie prvky sú vyrábané z PVC liateho pod tlakom.
Početné modely hojdacích prvkov vďačia za svoj úspech a obľúbenosť pružinám z ušľachtilej ocele potiahnutej polyesterom.
Hojdačkové sedačky sú z gumy tlmiacej nárazy so špeciálne rebrovaným nosným kovovým plátom. Ku konštrukcii sú pripevnené prostredníctvom galvanizovanej reťaze s pevne prepojenými článkami.

Bezpečnosť detského ihriska & dopadové plochy

Najnovšia verzia normy EN 1177 predpokladá pod prvkami detských ihrísk (tam, kde je to potrebné) aj náležitý povrch tlmiaci pád a nárazy, a to v priestore dopadovej plochy. Materiály využiteľné na tento účel môžu byť prírodné (piesok, štrk, mulčovina atď.) alebo syntetické (pružné bezpečnostné povrchy z recyklovaných pneumatík).

ukotvenie

Výrobky sú dostupné s rôznymi možnosťami kotvenia. V závislosti od povrchu na ktoré budú montované je potrebné zvoliť vhodné kotvenie: kotvenie do zeme, nadzemné kotvy alebo ukotvenie na betón.
Pevný ukotvovací profil z pozinkovanej ocele bol navrhnutý tak, aby odolal aj vysokému zaťaženiu.
Technickú charakteristiku nájdete tu.

POZRITE SI AKTUÁLNY KATALÓG PRODUKTOV!

Katalóg verejných detských ihrísk MYTHOLOGY SARBA

Katalóg verejných detských ihrísk SPACE CITY SARBA

Kaltalóg verejných detských ihrísk CLASSIC LINE SARBA

Leták SENIOR Park

Leták TERAPEUTICKÉ ZÁHRADY

Katalóg SARBA FITNESS

NOVINKA! SARBA Workout ihriská 2016

Neváhajte nás kontaktovať ohľadne cenovej ponuky.

Žiadne produkty značky SARBA sa nenašli...
Späť do obchodu